Aktualności

Zagłosuj na Warszawę!
16 lutego 2015
Trwa wielkie głosowanie. Warszawa jako jedno z 22 miast z całego świata ma szansę stać się częścią planszy Monopoly Tu i Teraz – edycja 2015. Specjalne wydanie gry przygotowywane jest z okazji jej 80 urodzin.

Warszawa została wytypowana do ścisłego grona 80 miast na które będą mogą głosować internauci z całego świata. Wybór stolicy nie był przypadkowy. Nasze miasto może pochwalić się miejscem w rankingu najczęściej odwiedzanych miast świata. Więcej informacji o rankingu tutaj. Warszawa rywalizować będzie m.in. z Berlinem, Buenos Aires, Limą, Londynem, Paryżem, Stambułem czy Wilnem.

Wszyscy polscy internauci mogą wziąć udział w głosowaniu i oddać swój głos na Warszawę. Wystarczy wejść na stronę www.monopoly.pl

Głosowanie już trwa! Obecnie Warszawa znajduje się na najwyższym stopniu podium wyprzedzając Hong Kong i Rygę. Internauci mogą oddawać swoje głosy do czwartku, 26 lutego. Po tym czasie, miasta które zdobędą największą liczbą głosów od fanów znajdą się na planszy Monopoly.

Gdyby stolicy Polski nie udało się zdobyć wystarczającej liczby głosów, możliwy będzie udział w dogrywce. Będzie ona trwać od piątku, 27 lutego, do piątku, 13 marca. Podczas internetowego głosowania, miasta będą walczyć o tzw. dziką kartę. Miasto, które ją otrzyma również znajdzie się na planszy.

Monopoly to gra polegająca na zakupie i handlu nieruchomościami, dająca graczom szansę na obrót wielkimi pieniędzmi i szybkiego bogacenia się. Rozpoczynając od pola Start, należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na pole kupione przez innego gracza płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych decyzji, polegających na dokonywaniu mądrych inwestycji, udanych licytacji i odrobiny szczęścia. Pierwsze wydanie gry Monopoly pojawiło się w USA w 1935 roku, podczas wielkiego kryzysu. Od tamtej pory na rynku wydanych zostało wiele różnych wersji Monopoly jednakże zasady gry, które przyciągnęły miliony graczy, pozostały niezmienne. Gra dotychczas sprzedana została w ponad 200 milionach egzemplarzy.

WAŻNE: