Aktualności

Zmiany w dowodach osobistych
27 lutego 2015
Od 1 marca 2015 r. będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego.

W dokumentach nie będzie adresu zameldowania, zatem przy zmianie meldunku nie trzeba będzie wymieniać dowodu. Nie będzie także informacji o kolorze oczu i wzroście ani skanu podpisu posiadacza.

W nowych dowodach fotografia trzeba będzie wykonać taką jaka obowiązuje w paszportach (zrobione na wprost). Zdjęcie należy wykonać nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.

W związku z wprowadzanymi zmianami dotychczasowych dowodów osobistych nie trzeba wymieniać. Zachowują one ważność do upływu terminów w nich określonych. Tak jak dotychczas za wyrobienie dowodu osobistego nie będziemy musieli płacić.

Zmiany dotyczą też wniosku i sposobu jego składania. Nowy wniosek będzie bardziej przejrzysty (format A4, podział na sekcje tematyczne, większe marginesy, graficzna instrukcja). Dzięki wprowadzeniu zintegrowanego systemu wniosek o dowód osobisty złożymy w dowolnym urzędzie, niezależnie od meldunku. Oznacza to, że mieszkańcy Białołęki będą mogli składać wnioski również w innych urzędach dzielnic. Nowy dokument będzie do odbioru w tym samym urzędzie, w którym składany był wniosek.

na podst. informacji www.msw.gov.pl

WAŻNE: