Zbiórka elektrośmieci

Bezpłatny odbiór dużych elektrośmieci prosto z Twojego domu.

Zepsuła Ci się lodówka lub pralka? Nie wiesz co z nimi zrobić? Nie chcesz płacić kilkudziesięciu złotych za odbiór niedziałajającego już sprzętu przy zakupie nowego?
Dzięki działalności ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. oraz Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy już nie musisz. Wystarczy że zadzwonisz pod nr 22 22 333 00 albo wypełnisz formularz zgłoszeniowy na stronie www.elektrosmieci.pl, a duże elektrośmieci w dogodnym terminie zostaną za darmo odebrane prosto z Twojego domu.

Elektrośmieci to wszystkie niedziałające, popsute lub już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne działające kiedyś na prąd lub baterie. Selektywna zbiórka tego typu urządzeń jest niezbędna ponieważ zawierają one szkodliwe substancje, takie jak rtęć i freony. Substancje te mogą przenikać do gleby, wód gruntowych lub atmosfery i stanowić zagrożenie dla środowiska, a przez to dla życia i zdrowia ludzi. Należy również pamiętać, że pozbywanie się elektrośmieci w sposób niezgodny z prawem lub ich nielegalny demontaż jest zagrożony karą grzywny do 5.000 złotych!

W ramach programu każdy mieszkaniec Warszawy może usunąć z domu duży sprzęt AGD i RTV, taki jak, np. pralki, lodówki, telewizory, kuchenki elektryczne, czy też zmywarki. Pozostałe elektrośmieci można oddawać w specjalnych punktach zbierania.Pozostałe lokalizacje punktów zbierania elektroodpadów oraz inne informacje dotyczące akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.elektrosmieci.pl

Kalendarz zapowiedzi
WAŻNE: